Güncellendi
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler

Üyelik Sözleşmesi

 Anasayfa / Üyelik Sözleşmesi

KULLANICI KOŞULLARI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

1. Taraflar

İşbu Üyelik Sözleşmesi (bundan böyle “Üyelik Sözleşmesi” olarak anılacaktır); “Dumlupınar Mah. Yumurtacı Abdibey Cad. Teknik Yapı Concord Residence C Blok No:15 K:5 D:48 Kadıköy İstanbul” adresinde mukim TALEPAT TEKNOLOJİ VE DESTEK HİZMETLERİ TİC. LTD. ŞTİ.  (bundan böyle kısaca "TALEPAT TEKNOLOJİ " olarak anılacaktır) ile www.talepat.com platformuna ve mobil uygulamasına üye olmak için işbu Üyelik Sözleşmesi ile ayrılmaz parçası olan eklerine ve talepat.com platformunda yer alan şartlar ile kurallara onay veren "Üye" (bundan sonra “Avukat” olarak anılacaktır.)  arasında elektronik ortamda akdedilerek yürürlüğe girmiştir. TALEPAT TEKNOLOJİ ve AVUKAT, birlikte taraflar olarak da anılacaktır

2. Tanımlar

“Platform”: www.talepat.com isimli alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan “talepat teknoloji”nin “Hizmetler”ini sunduğu internet sitesi ve mobil uygulaması

“Kullanıcı”: “Portal”a üye olan ve "Portal" dahilinde sunulan hizmetlerden belirlenen koşullar dahilinde yararlanan “Kullanıcı”.

“Üyelik”: “Üye” olmak isteyen “Kullanıcı”nın, “Platform”daki üyelik formunu doğru ve gerçek bilgilerle doldurması, verdiği kimlik bilgilerinin “TALEPAT TEKNOLOJİ ” tarafından onaylanması ve bildirimi ile kazanılan statüdür. Üyelik işlemleri tamamlanmadan “Üye” olma hak ve yetkisine sahip olunamaz. “Üyelik” hak ve yükümlülükleri, başvuruda bulunana ait olan, kısmen veya tamamen herhangi bir üçüncü şahsa devredilemeyen hak ve yükümlülüklerdir. “Üyelik” başvurusu herhangi bir sebep gösterilmeksizin “’TALEPAT TEKNOLOJİ ‘’ tarafından reddedilebilir veya ek şart ve koşullar talep edilebilir. “TALEPAT TEKNOLOJİ” gerekli görmesi halinde “Üye”nin “Üyelik” statüsünü sona erdirebilir, “Üyelik”i herhangi bir sebeple sona erenin sonradan yapacağı “Üyelik” başvurusunu kabul etmeyebilir.

"Üyelik Sözleşmesi": “Platform”daki yer alan şartlar ve koşullar ile eklerden oluşan, kullanıcının “Üyelik Sözleşmesi”ni anladığına ve kabul ettiğine ilişkin elektronik olarak verdiği onay neticesinde elektronik ortamda akdedilen, ayrılmaz parçası olan ekler ile “Portal”da yer alan şart ve kurallarla birlikte bir bütün olan elektronik sözleşme

 

3. BAŞVURU VE ÜYELİK

3.1 Avukat, web sitesi yada mobil uygulama üzerinden kayıt işlemleri için gerekli olan bilgileri doldurup kayıt işlemini tamamladıktan sonra sözleşme şartları dahilinde web sitesini/uygulamayı kullanabilir. 

3.2 Avukatın, başvuru esnasında ve sonrasında platforma verdiği tüm bilgilerini her daim eksiksiz olduğunu, gerçeğe uygun olduğunu ve güncel olduğunu kabul eder. Avukat kişisel bilgilerini web sitesi/uygulama aracılığıyla her zaman güncelleyebilir. 

3.3 Avukat; platformda oluşturduğu talep ücretlerini, web sitesindeki/ uygulamadaki hesabına yüklediği bakiyeden öder. 

 

4. “Üyelik Sözleşmesi”nin Konusu ve Kapsamı

www.talepat.com kullanıcılarına(avukatlara) adliyelerdeki çalışanları aracılığıyla, avukatların kendi icra dosyalarına UYAP üzerinden e-imzalı olarak gönderdikleri taleplerini, adliye memurlarının işleme almaları noktasında destek olunması amaçlı oluşturulmuş bir teknolojik platformdur. 

Platformumuzdaki  web sitesi ve mobil uygulama Talepat Teknoloji ve Destek Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi firmasınındır ve işbu firma faaliyetleri çerçevesinde mobil uygulama web sitesini işletir.  Avukatlar platformu kullanırken işbu sözleşmedeki şartlara tabi olduğunu kabul beyan ve taahhüt eder. Ayrıca avukatlar platform kapsamında bağlı olunan yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip olduklarını ve 18 yaşın üzerinde olduklarını, bu sözleşmeyi okuduklarını, anladıklarını ve sözleşmede yazan şartlarla bağlı olduklarını kabul ederler.

Sözleşme taraflara sözleşme konusu platform(site/mobil uygulama) ile ilgili hak ve yükümlülükler yükler. Avukat bu sözleşmeyi kabul ettiğinde sözleşme kapsamında hak ve yükümlülükleri eksiksiz, gerçeğe uygun ve zamanında, işbu sözleşmede talep edilen şartlar dâhilinde yerine getireceklerini kabul ederler.

 

 

5. Platformun Kullanımı

5.1 Avukat platforma üye olduktan sonra öncelikli olarak hesabına bakiye yükler. Uyap üzerinden e-imzalı olarak gönderdiği talebini platformdan seçer sistemin istediği bilgileri girer ve bilgi notu ile birlikte talep atar. Saha personeline iletilen talepler,  saha personeli tarafından taleplerin işleme aldırılmasına destek olur.

5.2 Platform üzerinden gönderilen talepler aynı gün yerine getirilir. Nitekim saat 15.40 ve sonrası gönderilen talepler ertesi gün iş listesine eklenir ve o gün işleme aldırılır.  Talepat’ın elinde olmayan sebeplerle işlem yaptırılamaması halinde avukata bilgi verilir ve talepat bu sebeple sorumluluk kabul etmez.

5.3 Avukatın gönderdiği talepler saha personeline iletilene kadar iptal edilebilir ve bu durumda platform avukatın ödediği işlem ücretini iade eder. Nitekim saha personeline iletilen talepler bu vakitten sonra iptal edilemez ve avukatın ödediği işlem ücreti platform tarafından iade edilmez.

5.4 Tamamlanan işlemler avukata sms, e-mail veya yazışma paneli üzerinden bildirilir. Yapılamayan işlemler ise gerekçesi ile birlikte avukata bildirilir.

5.5 Talep edilen işlemler avukatın kusuru nedeniyle yerine getirilememişse, işlem ücreti iade edilmez. Aksi durumlarda işlemin yapılamamış olması halinde, bir sonraki iş günü talep edilen işlem yerine getirilir. 

5.6 Sistemden gönderilen talepler tamamlandıktan sonra en geç 7 gün içerisinde avukata işlemin e-faturası mailine gönderilir.

5.7 Avukat üyelik bilgilerini ve üyelik şifresini başkaları ile paylaşmasından ve gerekli özeni göstermemesi sebebiyle 3. Kişilerin eline geçmesinden doğacak zararlardan Talepat Teknoloji  sorumlu değildir.

5.8 Talepat Teknoloji avukatın sisteme girdiği kişisel bilgilerini 3. Kişilerle paylaşmayacağını taahhüt eder. Resmi makamlarca usulüne uygun istenen kişisel veriler bu madde kapsamının dışındadır.

5.9 Talepat Teknoloji platform kapsamında avukata hediye ve promosyon sağlayabilir. Verilen hediye ve promosyonlar talepat’ın belirlediği süreler için geçerli olacaktır. Promosyon sağlanması işbu promosyonun sürekli olacağı anlamına gelmez talepat teknoloji promosyonu dilediği şekilde değiştirebilir ve dilediği zaman kaldırabilir. Üyeliğin kapatılması halinde kapatılış zamanında avukatın hesabında bulunan bonus ve promosyonlar platform tarafından geri alınır.

5.10. Talepat Teknoloji promosyonların kötüye kullanılması halinde avukatın üyeliğini askıya alır ve bu sebeple uğradığı zararları ihbara ve ihtara gerek olmaksızın yasal yollara başvuracağını bildiri. Avukatta işbu maddeyi peşinen anladığını ve kabul ettiğini kabul eder.

 

6. Tarafların Hak ve Yükümlülükleri

6.1 Talepat Teknoloji , işbu sözleşme kapsamında sunulan hizmetlerin fiyatını belirlemeye ve her daim değiştirebilme hakkına haizdir.

6.2 Talepat Teknoloji , bu sözleşme kapsamında verilen hizmetleri mücbir ve elinde olmayan sebepler dışında avukata her daim kullandıracağını kabul eder.

6.3 Talepat teknoloji bu sözleşme kapsamında avukatın işine yardımcı olmak gayesiyle sigortalı eleman çalıştırır, ve bu sigortalı elemanın işçilik haklarının tamamından sadece şirket olarak sorumlu olduğunu kabul eder.

6.4 Avukat, platformun yazılım kodlarını kötüye kullanmayacağını, kopyalamayacağını ve siteye karşı saldırıda bulunmayacağını ve bilimum bu tarz hareketlere kalkışmayacağını peşinen kabul eder.

6.5 Talepat Teknoloji , işbu sözleşmede bulunan yükümlülükleri her daim değiştirebilir. Değişiklikler yayınlar ve yayın tarihinden itibaren geçerli olur. Avukat işbu değişikliklerden sonra dilerse üyeliğini sona erdirebilir. Üyeliği sona erdirmediği takdirde işbu değişiklikleri peşinen kabul ettiğini onaylar.

6.6 Talepat Teknoloji , web sitesinin virus ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcının, kendi virus koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda üye Talepat.com , web sitesi'ne girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır.

 

6.7 Talepat Teknoloji , sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme ya da sona erdirme veya talepat.com web sitesi'nde kayıtlı kullanıcı bilgi ve verilerini silme hakkını saklı tutar.

 

6.8 Talepat Teknoloji , üyelik sözleşmesinin koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm , yayın tarihinde tüm üyeler bakımından hüküm ifade edecektir.

.

6.9 Talepat Teknoloji ,, iş bu üyelik sözleşmesi uyarınca, üyelerinin kendisinde kayıtlı elektronik posta adreslerine bilgilendirme mailleri ve cep telefonlarına bilgilendirme SMS’leri gönderme yetkisine sahip olmakla beraber, üye işbu üyelik sözleşmesini onaylamasıyla beraber bilgilendirme maillerinin elektronik posta adresine ve bilgilendirme SMS’lerinin cep telefonuna gönderilmesini kabul etmiş sayılacaktır.

 

7. FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

7.1 Avukatlar, "TALEPAT TEKNOLOJİ " hizmetlerini, "TALEPAT TEKNOLOJİ " bilgilerini ve ""TALEPAT TEKNOLOJİ " nin  marka ve telif haklarına tabi çalışmalarını satmak, kiralamak, paylaşmak, çoğaltmak, vb. işlemlerde bulunmayacaktır. Bulunan avukat hakkında ihbara ve ihtara gerek kalmaksızın yasal işlemlere başlanacağı işbu sözleşme ile bildirilir.

7.2 Platformda yer alan tescilli yahut tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları platform sahibi Talepat Teknlojii firmasına ait  hukuki koruma altındadır. Kullanıcılar, Talepat Teknoloji ‘nin mülkiyet haklarına tabi eserlerini kullanamaz, paylaşamaz, dağıtamaz, sergileyemez, çoğaltamaz, bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz. İşbu hukuki korumanın ihlali halinde Talepat Teknoloji yasal yollara başvuracaktır.

8. MÜCBİR SEBEP

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda Talepat Teknoloji işbu Koşullar ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, Talepat Teknoloji  için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Talepat Teknoloji 'den herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. "Mücbir sebep" terimi; doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla; ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve Talepat Teknoloji'nin gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır

10. SÖZLEŞMENİN  UYGULANABİLİRLİĞİ

10.1 Talepat Teknoloji , tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, işbu Kullanıcı Sözleşmesi ve eklerini, uygun göreceği herhangi bir zamanda, Site'de ilan etmek suretiyle değiştirebilir. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi'nin değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte veya önceden belirtilen geçerlilik tarihi olması halinde ise geçerlilik tarihinde geçerlilik kazanacak; geri kalan hükümler, aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi, Kullanıcı'nın tek taraflı beyanları ile değiştirilemez. 

10.2.  İşbu sözleşme şartlarından birisi yada birkaçı , kısmen veya tamamen geçersiz hale gelirse, sözleşmenin geri kalanı geçerliliğini korumaya devam eder. Talepat Teknoloji iş bu sözleşmeyi dilediği kişiye devredebilir. Avukat bu durumu peşinen kabul ettiğini kabul ve beyan eder.

 

11. HESAP GÜVENLİĞİ

11.1 Kullanıcı Avukat kayıt ol butonunu tıkladıktan sonra platform üyeliği için istenilen bilgileri doğru  ve eksiksiz bir biçimde vermeyi kabul ve beyan eder. Kullanıcı avukat Avukat  üyelik bilgelerini manipüle etmesi veyahut yanlış bilgiler ile doldurması halinde Talepat Teknoloji tarafından üyelik bildirim yapılmaksızın kapatılacaktır.

11.2 Avukat , platform giriş bilgilerinden şahsen sorumludur. Oluşacak Aksi halde kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden Talepat Teknoloji sorumlu tutulamaz.

12. SÖZLEŞMENİN FESHİ

İşbu sözleşme üyenin üyeliğini iptal etmesi veya Talepat Teknoloji  tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. Talepat Teknoloji üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.

 

13. YÜRÜRLÜK

İşbu “Üyelik Sözleşmesi” ve “Üyelik Sözleşmesi”yle atıfta bulunulan ve “Üyelik Sözleşmesi”nin ayrılmaz bir parçası olan ekler ile “Platform’da yer alan kurallar ve şartlar, "Üye"nin elektronik olarak onay vermesi ile elektronik ortamda akdedilerek yürürlüğe girmiştir. “Üyelik Sözleşmesi”nin herhangi bir hükmünün geçersizliği, mevzuata aykırılığı veya uygulanabilir olmaması sözleşmenin geri kalan hükümlerinin yürürlüğünü etkilemeyecektir. 

 

14. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

İşbu sözleşmenin uygulanmasından ve yorumlanmasından kaynaklanan her türlü uyuşmazlıklarda İstanbul Anadolu Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

 

About the Author

  • Dumlupınar Mahallesi, Yumurtacı Abdibey Caddesi C-Blok No:15 C/48 Kadıköy- İSTANBUL
  •   +90(850)3462871
  • destek@talepat.com

Sosyal