Güncellendi
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler

Satış Sözleşmesi

 Anasayfa / Satış Sözleşmesi

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

MADDE 1- KONU


 

1.1      İŞBU SÖZLEŞMENİN KONUSU, SATICININ, ALICIYA SATIŞINI SUNDUĞU, NİTELİKLERİ VE SATIŞ FİYATI BELİRTİLEN HİZMETİN SATIŞI İLE İLGİLİ OLARAK 4077 SAYILI TÜKETİCİLERİN KORUNMASI HAKKINDAKİ KANUN VE İLGİLİ DİĞER YASAL HÜKÜMLER UYARINCA TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİN BELİRLENMESİDİR. 

MADDE 2- SÖZLEŞMENİN KURULMASI


 

2.1 ALICI SÖZLEŞMEYİ OKUDUĞUNU, ANLADIĞINI, HAKLARININ VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİN BİLİNCİNDE OLDUĞUNU KABUL EDER.


 

2.2 SATICI VE ALICI, SÖZLEŞME İLE KARARLAŞTIRILAN EDİMLER ARASINDA HİÇBİR ORANSIZLIK BULUNMADIĞINI VE KARŞILIKLI EDİMLERİN İŞİN NİTELİĞİNE UYGUN OLDUĞUNU, SÖZLEŞME KONUSUNA GİREN İŞLEMLER KAPSAMINDA HERHANGİ BİR TECRÜBESİZLİKLERİNİN BULUNMADIĞINI KABUL EDERLER.


 

2.3 ALICI, SÖZLEŞME KAPSAMINDA YER ALAN İŞLEMLERİN KENDİ MENFAATİNE UYGUN OLDUĞU KONUSUNDA TAM BİR KANAATE VARDIĞINI VE TÜM ŞARTLARA KENDİ ÖZGÜR İRADESİ İLE, HİÇBİR GÜÇLÜK VEYA SIKINTI İÇİNDE OLMADAN, DÜŞÜNEREK, İSTEYEREK VE BİLEREK UYACAĞINI KABUL EDER..


 

2.4 SATICI VE ALICI, SÖZLEŞMENİN HÜKÜMLERİNİN HAKSIZ ŞART SAYILABİLECEK BİR ÖZELLİK TAŞIMADIĞINI, MENFAATLER DENGESİ BAKIMINDAN BİR HAKSIZLIK OLMADIĞINI KABUL EDER.


 

2.5 İŞBU SÖZLEŞME, EKLERİ VE talepat.com ÜZERİNDEN YAPILAN İŞLEMLER KAPSAMINDA TEDARİK EDİLEN BİLGİLER VE ELEKTRONİK VASITALARLA ONAYLANAN KONULAR KAMPANYALI SATIŞLARA İLİŞKİN UYGULAMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK’İN 6. MADDESİ’NİN GEREKLİLİKLERİNE KARŞILIK GELMEKTEDİR.


 

2.6 İŞBU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ TÜKETİCİ SÖZLEŞMELERİNDEKİ HAKSIZ ŞARTLAR HAKKINDA YÖNETMELİK HÜKÜMLERİ UYARINCA HERHANGİ BİR HAKSIZ ŞART İÇERMEMEKTEDİR. HÜKÜMLER DÜRÜSTLÜK VE İYİNİYET KURALINA AYKIRILIK TEŞKİL ETMEMEKTE OLUP TÜKETİCİNİN KORUNMASI MEVZUATINA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.


 

2.7 İŞBU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ 6098 SAYILI YENİ BORÇLAR KANUNU HÜKÜMLERİ DE DİKKATE ALINARAK HAZIRLANMIŞTIR. YENİ BORÇLAR KANUNU’NUN 21. MADDESİNDE ÖNGÖRÜLEN BAĞLAYICILIK VE İÇERİK DENETİMİ ALICI TARAFINDAN YAPILMIŞTIR. İŞBU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİNDEN HİÇBİRİ İŞBU SÖZLEŞME’NİN NİTELİĞİNE VE İŞİN ÖZELLİĞİNE YABANCI (ŞAŞIRTICI ŞARTLAR) NİTELİK TAŞIMAZ. İŞBU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ AÇIK VE ANLAŞILIR BİR ŞEKİLDE YAZILMIŞ OLUP BİRDEN ÇOK ANLAMI İFADE ETMEMEKTEDİR.

 


2.8 İŞBU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ ÇERÇEVESİNCE ALICI, TALEPAT.COM SİSTEM ÜZERİNDEKİ  KULLANMADIĞI BAKİYESİNİ İADE ALABİLİR. 

 

MADDE 3- SÖZLEŞMENİN İÇERİĞİ


 

3.1      ALICI, SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL NİTELİKLERİ, SATIŞ FİYATI VE ÖDEME ŞEKLİ İLE İLGİLİ TÜM BİLGİLERİ OKUYUP BİLGİ SAHİBİ OLDUĞUNU VE ELEKTRONİK ORTAMDA GEREKLİ TEYİDİ VERDİĞİNİ BEYAN EDER.

 

3.2      SÖZLEŞME KONUSU HİZMET, ALICIDAN BAŞKA BİR KİŞİ/KURULUŞ ADINA GERÇEKLEŞTİRİLECEK İSE, ADINA HİZMET GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN KİŞİNİN/KURULUŞUN HİZMETİ KABUL ETMEMESİNDEN SATICI SORUMLU TUTULAMAZ.


 

3.3      SATICI, SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN EKSİKSİZ, TALEPTE BELİRTİLEN NİTELİKLERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLMESİNDEN SORUMLUDUR. HAKLI BİR SEBEBE DAYANMAK ŞARTIYLA SATICI, SÖZLEŞMEDEN DOĞAN İFA YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜN SÜRESİ DOLMADAN, ALICIYA EŞİT ŞARTLARDA VE FİYATTA HİZMET SUNABİLİR. 


 

3.4      SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN VERİLMESİ İÇİN İŞBU SÖZLEŞMENİN ELEKTRONİK ORTAMDA TEYİT EDİLMESİ VE SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN BEDELİNİN ÖDENMESİ ŞARTTIR. HERHANGİ BİR NEDENLE HİZMET BEDELİ ÖDENMEZ VEYA BANKA KAYITLARINDA İPTAL EDİLİR İSE, SATICI HİZMETİN GERÇEKLEŞTİRİLMESİ YÜKÜMLÜLÜĞÜNDEN KURTULMUŞ KABUL EDİLİR.


 

3.5      SATICI MÜCBİR SEBEPLER GİBİ OLAĞANÜSTÜ VEYA SATICIDAN KAYNAKLANMAYAN DURUMLAR NEDENİYLE SÖZLEŞME KONUSU HİZMEYİ SÜRESİ İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞTİREMEZ İSE, DURUMU ALICIYA BİLDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. BU TAKDİRDE ALICI, HİZMETİN İPTAL EDİLMESİNİ VEYA HİZMET VERİLME SÜRESİNİ ENGELLEYİCİ DURUMUN ORTADAN KALKMASINA KADAR ERTELENMESİ HAKLARINDAN BİRİNİ KULLANABİLİR.

 

 

3.6      ALICININ İŞBU SÖZLEŞMEDEKİ ÖDEME YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜN HERHANGİ BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞMEMESİ HALİNDE SATICI, TAHSİL EDEMEDİĞİ HİZMET BEDELİNİ,HİZMETİN GERÇEKLEŞTİĞİ GÜNDEKİ FİYATI ÜZERİNDEN VE SÖZLEŞMEDE ÖNGÖRÜLEN FAİZ ORANLARI ÜZERİNDEN İŞLETİLECEK FAİZ İLE BİRLİKTE TAHSİL AMACIYLA İCRA TAKİBİ BAŞLATABİLİR, ALACAK DAVASI AÇABİLİR VE DİĞER HUKUKİ YOLLARA BAŞVURABİLİR.  

 

 

 

 

About the Author

  • Dumlupınar Mahallesi, Yumurtacı Abdibey Caddesi C-Blok No:15 C/48 Kadıköy- İSTANBUL
  •   +90(850)3462871
  • destek@talepat.com

Sosyal